فیلمبرداری و عکاسی هوایی چیست و چه کاربردهایی دارد

فیلمبرداری و عکاسی هوایی چیست؟ فیلمبرداری و عکاسی هوایی چه کاربردهایی دارد؟ اگر می‌خواهید درباره فیلمبرداری و عکاسی هوایی بیشتر بدانید پس با ما همراه باشید. تصویربرداری یا عکاسی هوایی عبارت است از یک تصویر واقعی از طول و عرض ظاهری در سطوح زمین توسط هلی شات یا پهباد.

فیلمبرداری هوایی

فیلمبرداری و عکاسی هوایی چیست؟ فیلمبرداری و عکاسی هوایی چه کاربردهایی دارد؟ با تصویربرداری هوایی می‌توانید عظمت و شکوه فضای کاری خود (کارخانجات، پروژه‌های عمرانی، همایش و مجالس‌، راه‌سازی، شهرک‌های صنعتی و …) را توسط هلی‌شات یا پهباد به مخاطبین معرفی و ارائه دهید. همچنین می‌توانید از تصویربرداری هوایی و فیلمبرداری هوایی برای ساخت تیزر نیز استفاده کرد.

فیلمبرداری هوایی، مهارت فیلمبرداری در نقاط مرتفع از سطح زمین می‌باشد.  فیلمبرداری هوایی با استفاده از دوربین مخصوص به خود که به هواپیما متصل می‌باشد، تصویری مستند از بیرونی‌ترین نمای ظاهری و عوارض سطح زمین می‌گیرد. فیلمبرداری هوایی به طور متداول در فیلم‌های مستند و سینمایی، تبلیغات، شهرسازی، مدیریت منابع طبیعی، کشاورزی، جاده‌سازی، حفاظت از محیط‌زیست، تحقیقات و مطالعات زمین‌شناسی و برای امور حیاتی و مهم مانند اهداف نظامی و امنیتی کاربرد فراوانی دارد.

خدمات تصویربرداری هوایی گروه فرهنگی هنری هور فیلم با پیشینه فعالیت‌های متخصصان در حوزه‌های مستند،‌ سینمایی و تبلیغاتی به صورت حرفه‌ای و تخصصی در حال انجام است. ما مشرف به تمامی تجهیزات حرفه‌ای این حوزه و قادر به پرواز و ارائه خدمات تصویربرداری هوایی در نقاط مختلف کشور با انواع دوربین‌های پرنده هستیم.

فیلمبرداری-و-عکاسی-هوایی-چیست

فیلمبرداری و عکاسی هوایی چه کاربردهایی دارد؟

با هلی‌شات از بالای هر مکان و فضایی، حتی فضاهایی که دسترسی به آن غیر ممکن است می‌توانید عکاسی هوایی انجام دهید. عکاسی هوایی با هلی‌شات می‌تواند در ارتفاعات و در مسیرهای صعب‌‌العبور پرواز کند و از مناطقی چون معادن صنعتی، پروژه‌های راه‌سازی، سازه‌های بزرگ، پالایشگاه‌ها و … عکاسی و تصویربرداری هوایی کرد. استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین موجب می‌شود تا هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و هم بتوانید مانور ویژه‌ای در فضای مورد نظر داشته باشید. شما به راحتی می‌توانید با هلی‌شات در فضای سالن، سوله و انباری‌های بزرگ شروع به عکاسی و فیلمبرداری هوایی کنید. هلی‌شات این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید همزمان تصاویر و فیلم‌های ضبط شده را با کیفیت اصلی مشاهده کنید.

برای فیلمبرداری هوایی به چه تجهیزاتی نیاز است؟
کارشناسان ما پس از بررسی ابعاد و نیازهای هر پروژه، از بهترین انتخاب‌های موجود استفاده خواهند کرد. این انتخاب‌ها می‌تواند از بین پرنده‌های کامپکت آماده پرواز سری فانتوم ۳ یا ۴ مجهز به دوربین‌های K4، پرنده‌های متوسط سری اینسپایر، پرنده‌های بزرگ سری s نیز می‌باشد.

تصویربرداری هوایی را می‌توان با (ربات‌های پرنده) هلی‌شات و پهباد انجام داد. به راحتی می‌توانید از نقاطی که دسترسی به آن را ندارید تصویربرداری کنید. از دیگر مصارف پر کاربرد تصویربرداری در صنعت می‌باشد که می‌تواند در ساخت تیزرهای صنعتی از آن استفاده نمود. از دیگر کاربردهای تصویربرداری هوایی می‌توان به تصویربرداری هوایی در فیلم‌های سینمایی و مستند و سمینارها اشاره نمود. با دوربین حرفه‌ای که روی هلی‌شات نصب می‌شود می‌توان تصاویر یا فیلم‌های بی‌نظیر و باکیفیت ثبت کرد.

کاربردهای-فیلمبرداری-و-عکاسی-هوایی

فیلمبرداری و عکاسی هوایی برای کدام پروژه‌ها مناسب‌تر است؟

در چه موقعیت‌هایی می‌توان از خدمات فیلمبرداری هوایی و یا عکاسی هوایی استفاده کرد:

 • تصویربرداری هوایی از پروژه‌های سینمایی، تلویزیونی، مستند، فیلم کوتاه  و خبری
 • تصویربرداری هوایی از مستندهای صنعتی
 • تصویربرداری هوایی از مستندهای تبلیغاتی
 • تصویربرداری هوایی از همایش‌ها، سمینارها، رویدادهای شاخص
 • تصویربرداری هوایی از کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی
 • تصویربرداری هوایی از مراکز تجاری و شهری
 • فیلمبرداری و عکاسی از سکوها و اسکله‌های نفتی/دریایی
 • فیلمبرداری و عکاسی از کارخانه‌های صنعتی و تولیدی به جهت معرفی و تبلیغ از محصولات و برندها
 • فیلمبرداری و عکاسی از پروژه‌ها و فعالیت‌های نفتی در اطراف خشکی و داخل دریا به جهت نشان دادن پیشرفت پروژه در مناطق مختلف
 • فیلمبرداری و عکاسی هوایی از پروژه‌های سدسازی در مناطق صعب‌العبور یا کوهستانی
 • فیلمبرداری و عکاسی هوایی از مناطق حفاظت شده و حیاط وحش
 • فیلمبرداری و عکاسی از مسابقات مختلف ورزشی: اتومبیل‌رانی، موتورسواری، قایق‌رانی، اسکی، فوتبال، گلف و …

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید