مستند برفاب

مستند بلند برفاب به‌زودی آماده نمایش می‌شود. برفاب به کارگردانی احمد آزاد و تهیه‌کنندگی عابدین رستمی در اواخر سال ۹۸ وارد مرحله تولید شد.

برفاب: روان آب‌هایی که با آب شدن برف‌های کوه‌ها از ارتفاعات سرازیر می‌شوند که منبع آبی بسیار ارزشمندی به حساب می‌آیند.

 برفاب، روایت روان‌ آب‌هایی است که زخمی را به تصویر می‌کشد که انسان امروز، با تعرض به منابع طبیعی، موجب دستکاری و از بین رفتن آب و خاک و ایجاد فروچاله‌ها شده که منجر به مهاجرت روستاییان شده است.

دریاچه سراب قروه

این مستند روایتی است از شهرستان قروه (از توابع کردستان) معرفی و تاریخچه بقایای تاریخی، فرهنگی و معماری این شهر و کوه‌های بدر و پریشان، با محوریت مدیریت منابع آبی که چهار فصل این سرزمین زیبا را به تصویر می‌کشد. قروه در منطقه‌اي کوهستاني واقع شده و اغلب کوه‌هاي پيرامون آن در بيش‌تر ماه‌هاي سال پوشيده از برف‌اند. اين شهرستان داراي دشت‌هاي بزرگ و همواري است که به‌واسطه آن به اين شهر دشت خدا گفته مي‌شود.

مستند برفاب با تلاش گروه تولید و در ایام سخت کرونایی و با رعایت اصول بهداشتی ساخته شده است. این مستند اولین‌بار در ایام دهه فجر و در فضای باز دریاچه سراب قروه به معرض نمایش عموم خواهد رسید.

حمام و قلعه تاریخی قصلان، آبشار سنگین آباد، امامزاه باباگرگر و بقایای اطراف آن، پل تاریخی فرهاد آباد، آثار تاریخی فرهادتاش، چشمه سراب کوثر و منطقه حفاظت شده بدر و پریشان تنها بخشی از زیبایی‌های قروه است که در مستند برفاب به معرفی آنها پرداخته شده است.

این مستند با حمایت دفتر امام جمعه شهرستان قروه و با مساعدت فرمانداری قروه و با تلاش مسئولین منابع طبیعی و محیط زیست و با دلسوزی مردم این شهرستان تولید شده است.

عوامل مستند برفاب

عوامل مستند برفاب عبارتند از:

 نویسنده و کارگردان: احمد آزاد

تهیه‌کننده: دکتر عابدین رستمی

تحقیق و پژوهش: دکتر راحیل ایلکا

مجری طرح: گروه فرهنگی هنری هور فیلم

فیلمبردار: هادی آزاد

صدابردار: رضا نوروزی

تدوین: امیر رضا نقشینه‌پور

و …

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید